تبلیغات

کاربر ویژه شوید

 

خلاصه ای از مقالات آموزش زناشوئی که به صورت آموزش تصویری و نوشتاری می باشد:
1. کتاب pdf آموزش تصویری حالات آمیزش{100 حالت آمیزش}
2. آموزش تصویری استفاده از حلقه مهبلی یا واژینال رینگ ( پیشگیری از بارداری )
3. آموزش تصویری بوسه - لب روی لب
4. آموزش تصویری حالات آمیزش
5. آموزش تصویری حالات آمیزش – بدون توضیح - سری اول
6. آموزش تصویری حالات آمیزش – بدون توضیح سری دوم
7. آموزش تصویری حالات آمیزش – بدون توضیح - سری سوم
8. آموزش تصویری حالات آمیزش - لب گرفتن بدون توضیح - سری چهارم
9. آموزش تصویری حالات آمیزش - حالت ایستاده
10. آموزش تصویری حالات آمیزش - حالت نشسته
11. آموزش تصویری حالت 69
12. آموزش تصویری رابطه دهانی
13. آموزش تصویری ماساژ جنسی (ویژه متاهلین)
14. آموزش تصویری نزدیکی پستانی
15. آموزش تصویری روش های رابطه جنسی
16. آموزش تصویری حالات آمیزش - حالت زمان بارداری
17. و بزودی فیلم های آموزشی


نوشته شده توسط : alishabanpour

سد سفیدرود، یا سد منجیل، سدی است که در محل پیوستن دو رود قزل‌اوزن و شاهرود در نزدیکی منجیل ساخته شده است و برای تنظیم آب این دو رود برای کشاورزی در دشت گیلان و نیز تولید برق به کار می‌رود.

نام

این سد در هنگام ساخت و اوایل دوره بهره‌برداری به سد سفیدرود معروف بود. ار سال ۱۳۴۶ آن را سد شهبانو فرح نامیدند[نیازمند منبع]. ار ۱۳۵۷ تاکنون به سد منجیل معروف است.

تاریخچه

کار ساخت این سد از ۱۳۳۵ شروع شد و در سال ۱۳۴۰ به پایان رسید. بهره‌برداری از سد در سال ۱۳۴۱ آغاز شد. ارتفاع سد از کف رودخانه ۹۲ متر و طول تاج آن ۴۲۵ متر است. سد سفیدرود پنج واحد تولید برق دارد که در مجموع بیش از ۸۷ مگاوات برق تولید می‌کند.

رسوب‌گیری

سد سفیدرود یکی از رسوب‌گیرترین سدهای جهان است. اکنون بیش از نیمی از ظرفیت سد را رسوبات پر کرده است. از سال ۱۳۵۹ تاکنون عملیات شاس و تغییر زمان‌بندی پر و خالی کردن سد برای رفع این مشکل به کار گرفته شده است. همچنین احداث چند سد انحرافی برای رسوب‌گیری آب رودهای شاهرود و قزل‌اوزن در دست اقدام است.:: موضوعات مرتبط: *.* شهرستان رودبار *.*// منجیل
تاریخ انتشار : | 0 نظر
نوشته شده توسط : alishabanpour

مَنجیل از شهرهای شهرستان رودبار در استان گیلان در کشور ایران است. منجیل مرکز تجاری شهرستان رودبار استان گیلان شناخته می‌شود. سد سفیدرود در نزدیکی این شهر ساخته شده‌است.

نام منجیل

نام شهر منجیل پیش از ظهور اسلام مانگیل بوده‌است.اما من، مان و ما پسوندهاوپیشوندهای مکانی هستند .درزبان پهلوی مانیشن(manishn)یعنی خانه،مسکن و من(man)یعنی خانه ومانیشنیه(manishnih)یعنی زندگی. منجیل یامنگیل یعنی محل سکونت گیل ها برداشته شده است.

مردم

جمعیت این شهر ۱۴٫۶۷۹ نفر است ساکنان قدیمی شهر اغلب، ترک‌زبان هستند. اما به جهت مهاجرپذیر بودن این شهر در سال‌های اخیر (به‌ویژه در پی از زمین‌لرزه سال ۶۹) مهاجران زیادی از شهرها و روستاهای اطراف در این شهر ساکن شده‌اند. در نتیجه لهجه‌های گیلکی و کردی نیز در این شهر رایج شده‌اند.

جغرافیا

منجیل در منطقه‌ای کوهستانی در کرانه شرقی سفیدرود قرار دارد. این منطقه‌ای به شدت بادخیز است. در سال‌های اخیر چندین نیروگاه بادی برای تولید برق از بادهای منطقه در منجیل نصب شده‌است.

اقتصاد

درآمد اصلی مردم این شهر از راه تجارت تامین می‌شود. افراد از طارم سفلی و علیا و روستاهای اطراف جهت تامین برخی نیازمندی‌های خود به منجیل مراجعه می‌کنند. بخش دیگری از درآمد مردم این شهر از راه فروش زیتون و فراورده‌های آن تامین می‌شود. محصول اصلی این شهر زیتون است و باغات زیتون بیشتر در حومه آن پراکنده‌اند.

انرژی

منجیل شهر انرژی گیلان شمرده می‌شود. باد منجیل یکی از عوامل معروفیت این شهر می‌باشد که اغلب در بهار و تابستان با شدت بیشتری و در پاییز و زمستان با شدت کمتری می‌وزد. این باد از قدیم معروف به هفت باد منجیل بوده و شدت ان بقدریست که درختان زیتون را اغلب به یک سمت خم می‌کند. اوایل دهه هفتاد با تصمیم دولت اقدام به خرید و نصب نیروگاه بادی از کشور دانمارک گردید و پس از گذشت چند سال و فراگیری متخصصان داخلی، امروزه پروانه‌های بادی در کشور تولید و در نیروگاه بادی منجیل نصب می‌گردد و این نیروگاه روز بروز بزرگتر و موثرتر می‌گردد. سد سپیدرود نیز یکی دیگر از عوامل معروفیت و جذابیت منجیل است که در اوائل دهه ۴۰ بدست نیروهای فرانسوی در دهانه رودخانه سپیدرود واقع در شهر منجیل ساخته شد.

رودخانه‌های شاهرود و قزل اوزن در شهر منجیل بهم می‌رسند و ابی که از این رودخانه‌ها می‌اید در پشت سد سپید رود و در دریاچه سپید رود ذخیره می‌گردد تا نیاز شالی‌کاران و کشاورزان گیلانی را در بهار و تابستان تامین نماید.

آب و هوا

شهر منجیل محل تلاقی سه نوع آب و هوای معتدل خزر، کوهستانی البرز و گرم و خشک مرکزی ایران نیز می‌باشد و از این حیث نیز هوایی منحصر بفرد دارد. همچنین به دلیل تلاقی این سه هوا، معمولا باد نسبتا شدیدی که اغلب در بهار و تابستان با شدت بیشتری و در پاییز و زمستان با شدت کمتری می‌وزد.

تاریخ منجیل

منجیل پیوسته در طول تاریخ ایران پاسگاه یکی از مهمترین "دروازه" های درون مرزی کشور ایران یعنی تنگه سفیدرود، از دیدگاه راهبردی برای لشکرکشی، حرکت پیاده نظام و سواره نظام، و جهت جلوگیری از حرکت بیگانگان به طرف داخل یا شمال ایران بسیار پر ارزش بوده. چه اسکندر چه عربها، چنگیز و یا روس ها، همه میبایستی از این راه خود را به جنوب یا شمال ایران میرساندند که با مقاومت شدید ایرانیان در این منطقه تلفات بسیاری داده و حرکتشان ماه ها یا سالها به عقب افتاده یا که بکلی غیر ممکن شده. در کتاب های تاریخ «عالم آرای عباسی» و «عالم آرای نادری» به روشنی آورده شده که شاه عباس صفوی و نادرشاه افشار به دفعات دستچینی از اقوام دلاور و جنگجوی خراسان، بخصوص قوچانی ها و کرد های غرب ایران را با بهترین افزار جنگی آن زمان مجهز نموده جهت تقویت قوای نظامی و حفاظت تنگه سفیدرود به منجیل کوچانده اند. امروزه میتوان دهکده های کرد نشین را در منطقه لوشان، کلشتر، دشتویل و غیره یافت.

پس از فتوحات مسلمانان در سراسر ایران (با اینکه تا اقصی نقاط خراسان تحت نفوذ اعراب مسلمان در آمد) باز هم طبرستان و دیلمان از حملات آنان محفوظ ماند. خاندانهای قدیم آن ولایت، مانند اسپهبدان و قارنیان و خانواده جستان (حدود رودبار و منجیل) همچنان به آداب و رسوم خود زندگی می‌کردند. همچنین، بسیاری مذهب خود را نیز حفظ کردند، تا روزگاری که گروههای از اعراب طرفدار خاندان علی و شیعیان زیدیه به آن نواحی پناه بردند و مورد حمایت همان خانواده‌ها قرار گرفتند. چنانکه وقتی «داعی کبیر» حسن بن زید در آن نواحی سکنی گزید، جمعی کثیر از مردم طبرستان و گیلان به طرفداری او برخاستند. همچنین در جنگ‌هایی که میان او و یعقوب لیث صفاری رخ داد، مردم گیلان از او حمایت نمودند.:: موضوعات مرتبط: *.* شهرستان رودبار *.*// منجیل
تاریخ انتشار : | 0 نظر